• Podstawowe informacje o szkole

Administrator danych osobowych - Szkoła Podstawowa we Franciszkowie

Osoba uprawniona do reprezentowania administratora - Grzegorz Plec

Dane kontaktowe inspektora danych osobowych - Katarzyna Herok - biuro@eduabi.eu

Raport o stanie zapewniania dostępnosci podmiotu publicznego - Raport_SP_Fran.pdf

WSTĘP:

Szkoła Podstawowa we Franciszkowie zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony internetowej https://spfranciszkowo.edupage.org/

Data publikacji strony internetowej: 2017-08-30

Data ostatniej istotnej aktualizacji: 2019-08-28

STATUS POD WZGLĘDEM ZGODNOŚCI Z USTAWĄ:

Strona internetowa jest częściowo zgodna z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności lub wyłączeń wymienionych poniżej:

• filmy nie posiadają napisów dla osób głuchych

• zdjęcia z wydarzeń nie posiadają  opisów alternatywnych

• mapy są wyłączone z obowiązku zapewniania dostępności

• dokumenty w PDF nie są dokumentami edytowalnymi

• część plików  nie  jest  dostępnych  cyfrowo

INFORMACJE DODATKOWE – STRONA POSIADA:

Na stronie internetowej można używać standardowych skrótów klawiaturowych przeglądarki.

• Ctrl++ (powiększenie)

• Ctrl+- (pomniejszenie)

• Ctrl+0 (rozmiar pierwotny)

• F11 (tryb pełnoekranowy)

• Ctrl+A (zaznaczenie wszystkiego)

• Ctrl+C (kopiowanie)

• Ctrl+S (zapisanie strony)

• Ctrl+F (szukanie na stronie)

• Ctrl+P (drukowanie)

• Ctrl+I (informacje o stronie)

• Ctrl+Shift+Q (zamknięcie)

DATA SPORZĄDZENIA DEKLARACJI:

Deklaracje  sporządzono dnia 31-03-2021 r.

Deklarację  sporządzono na  podstawie samooceny przeprowadzonej przez  pracownika  Szkoły Podstawowej.

KONTAKT I INFORMACJE ZWROTNE:

W przypadku problemów z dostępnością strony internetowej prosimy o kontakt. Osobą kontaktową jest Grzegorz Plec spfran@wp.pl Kontaktować można się także dzwoniąc na numer telefonu 896409998. Tą samą drogą można składać wnioski o udostępnienie informacji niedostępnej oraz składać skargi na brak zapewnienia dostępności.

PROCEDURA WNIOSKOWO-SKARGOWA

Uprzejmie informujemy, że zgodnie z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych każdy ma prawo wystąpić do podmiotu publicznego z żądaniem udostępnienia cyfrowego wskazanej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub ich elementów, ewentualnie zapewnienia dostępu alternatywnego, na warunkach określonych w ustawie. W przypadku odmowy wnoszący żądanie możne złożyć skargę z zastosowaniem przepisów ustawy z dnia 14 czerwca 1960 r. Kodeks postępowania administracyjnego, a także powiadomić Rzecznika Praw Obywatelskich:www.rpo.gov.pl

DOSTĘPNOŚĆ ARCHITEKTONICZNA

Szkoła Podstawowa we Franciszkowie jest budynkiem parterowym. Do budynku prowadzi główne wejście znajdujące się od ulicy. Jest ono ogólnodostępne w godzinach pracy szkoły. Aby dostać się do budynku, należy pokonać chodnik, następnie schody lub podjazd dla niepełnosprawnych  oraz drzwi wejściowe – otwierane ręcznie. Sekretariat szkoły znajduje się po lewej stronie od wejscia do szkoły.

Wszystkie pomieszczenia są położone na parterze, bez barier architektonicznych.

Szkoła ma własny parking  przed wejsciem oraz drugi na terenie szkoly w obrębie ogrodzenia

Dyrektor jednostki wyraża zgodę na wstęp z psem asystującym w szczególnych przypadkach. Brak możliwości skorzystania z tłumacza języka migowego na miejscu lub online.