• Maj 2009

• W ramach programu projektor - wolontariat studencki realizowane są w naszej szkole, nie tylko projekty wakacyjne, ale również zajęcia systematyczne w czasie trwania roku szkolnego. Uczniowie mieli więc okazję uczestniczyć w zajęciach o tematyce pedagogiczno-psychologicznej, na których odkrywali swoje mocne strony, ćwiczyli swoją samoocenę, poprzez gry i zabawy lepiej poznawali siebie i kolegów.

Projekt "Koła, kółka, kółeczka" umożliwił uczniom zapoznanie ze sprzętem cyrkowym. Poprzez zabawę rozpoczęli oni naukę podstawy poi, żonglerki piłkami i obręczami, diabolo, a najbardziej odważni spróbowali jazdy na monocyklu.

Działąjąca przy szkole świetlica środowiskowa „Nasza Gromadka” zaprosiła swych podopiecznych na niezwykłe zajęcia. 23 i 24 maja 2009r- (w sobotę i niedzielę) w ramach programu PROJEKTOR – WOLONTARIAT STUDENCKI, studenci chemii Uniwersytetu Warszawskiego wprowadzali dzieci w tajniki świata chemii. Przeprowadzali z dziećmi doświadczenia i wyjaśniali wiele uczniowskich wątpliwości.

Uczniowie naszej szkoły bardzo polubili zajęcia ze studentami uczącymi sztuki cyrkowej, tak więc gościmy Ich często. Powiedzenie: "ćwiczenie czyni mistrza" sprawdziło się kolejny raz- niektóre dzieci już mogą pochwalić się swoimi umiejętnościami.