• Listopad- grudzień 2009

• Przed Świętami Bożego Narodzenia zrealizowany został projekt „Stoliczku nakryj się”. Pod czujnym okiem studentów dzieci uczyły się  właściwego przygotowania stołu do uroczystości oraz samodzielnie wykonywały dekoracje świątecznego stołu.

18 XII 2009-Podczas  spotkania  „Przygoda z fotografią”  studenci zapoznali jego uczestników z podstawami fotografii.  Uczniowie poznali budowę aparatu fotograficznego, zasady dobrej kompozycji na zdjęciu oraz  mile i sympatycznie spędzili czas na grach i zabawach przed obiektywem.

28 XI 2009- Realizacja  systematycznego projektu „Podróż w góry” odbywała się na zajęciach świetlicy środowiskowej. Uczniowie poznawali górskie klimaty, świat fauny i flory i kulturę góralską. Turystyczne piosenki z górskich szlaków zachęciły uczestników zajęć do spędzania aktywnego wypoczynku w górach. Prace plastyczne i tańce integracyjne sprzyjały miłej atmosferze podczas zajęć.

26 XI 2009- realizowany był w naszej szkole projekt „Przeki…  czyli sąsiedzi zza miedzy”. Obejmował on zajęcia z elementami kultury rosyjskiej, białoruskiej i ukraińskiej.  Studentki z Rosji, Ukrainy i Białorusi,  pracując z uczniami metodami aktywnymi, łamały stereotypy dotyczące życia i kultury naszych sąsiadów oraz wzbudziły wśród dzieci zainteresowanie kulturą i językami tych krajów.