• II Turniej Sołectw Gminy Iława w halowej piłce nożnej – Franciszkowo 2017

•

25 lutego 2017 r. odbył się II Turniej Sołectw Gminy Iława w halowej piłce nożnej o Puchar Dyrektora Gimnazjum zorganizowany  przez Piłkarską Ligę Gimnazjalną „Gim-Gol” w Samorządowym Gimnazjum we Franciszkowie

Do udziału w turnieju zaproszono  Sołectwa, z których wywodzą się uczniowie uczęszczający do gimnazjum. Turniej był podziękowaniem za pomoc Sołectw przy organizacji rozgrywek Piłkarskiej Ligi Gimnazjalnej „Gim-Gol” dziewcząt i chłopców  w SG Franciszkowo.

W zawodach wystartowały reprezentacje: Franciszkowa, Frednowy, Rudzienic, Tynwałdu/Dziarn, Woli Kamieńskiej i  Gromot.

Zespoły w I rundzie rywalizowały w dwóch grupach.

Grupa A (według zdobytych miejsc)  1. Franciszkowo, 2. Frednowy 3. Gromoty,

Grupa B (według zdobytych miejsc): 1. Tynwałd/Dziarny, 2. Rudzienice,3. Wola Kamieńska.

W drugiej rundzie zespoły zagrały o poszczególne miejsca:

Mecz o miejsca 5-6: Wola Kamieńska pokonała Gromoty

W meczu o miejsca 3-4 Rudzienice pokonały zespół z Frednowy

W meczu finałowym Franciszkowo wygrało z drużyną reprezentującą sołectwa Tynwałd/Dziarny.

Trzy najlepsze zespoły nagrodzono pamiątkowymi medalami i pucharami. Wszystkie drużyny otrzymały dyplomy podziękowania.

Turniej miał charakter amatorski – rywalizacja i wynik końcowy nie były najważniejsze: liczyła się wspólna sportowa zabawa, integracja mieszkańców gminy, tworzenie tradycji szkoły – SG Franciszkowo i to się powiodło. Zawodnicy wyrazili zadowolenie i zapowiedzieli swój udział w przyszłorocznym turnieju.

Sponsorami nagród i pakietów poczęstunkowych byli: dyrektor i nauczyciele SG Franciszkowo.

Organizatorzy:

Z. Bakaluk, M. Kaniecki, P. Leszek, R. Rabczyński, A. Dreszler

• Szymon Ziółkowski laureatem konkursu filmowego „Zawód z pasją”

•

Szymon Ziółkowski  laureatem konkursu filmowego „Zawód z pasją”!

14 lutego br. w siedzibie Warmińsko-Mazurskiej Wojewódzkiej Komendy OHP odbyło się spotkanie podsumowujące konkurs filmowy „Zawód z pasją”. Przedmiotem konkursu skierowanego do młodzieży w wieku 15-25 lat było przygotowanie 5 minutowego filmu przedstawiającego możliwość połączenia posiadanej pasji z przyszłą karierą zawodową.  Celem konkursu było zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę świadomego wyboru ścieżki swojej kariery zawodowej w połączeniu z posiadanymi predyspozycjami i zainteresowaniami.

Uczeń naszego Gimnazjum Szymon Ziółkowski  został laureatem na szczeblu wojewódzkim. Serdecznie gratulujemy.

• Franciszkowo Też Biega

•

Bieg charytatywny pod hasłem: „Franciszkowo Też Biega Zimą”

Dnia 03.12.2016r. w Samorządowym Gimnazjum im. Olimpijczyków Polskich we Franciszkowie po raz kolejny został zorganizowany bieg charytatywny pod hasłem: „Franciszkowo Też Biega Zimą”. Do udziału w nim zaproszeni zostali wszyscy chętni zwolennicy biegów maratońskich. Szczególnie miło było widzieć wśród uczestników rodziców, absolwentów, uczniów, nauczycieli oraz pracowników Szkoły, ich przyjaciół i rodziny. Celem imprezy niezmiennie była popularyzacja i upowszechnienie biegania jako ogólnie dostępnej formy sportu i rekreacji oraz integracja środowiska lokalnego związanego z naszą Szkołą, a przede wszystkim w ramach akcji „Gwiazdka” pomoc charytatywna na rzecz dzieci z Domu Dziecka w Szymonowie, którego podopiecznych nasi uczniowie wspierają już od wielu lat.

Tegoroczna edycja była już trzecią. Do biegu zgłosiło się 101 uczestników. Tradycyjnie bieg rozpoczęła wspólna rozgrzewka na sali gimnastycznej. Z rozbudzonymi apetytami na zwycięstwo oraz w doskonałych humorach uczestnicy wystartowali sprzed budynku szkoły i pokonali „10 maratonu”, czyli ponad 4 km (4219, 5 m). Linię mety przekroczyło 92 biegaczy. Przyznano 12 wyróżnień w dwóch kategoriach: I Rodzic/nauczyciel/absolwent oraz II Uczeń gimnazjum.

Wśród dziewcząt triumfowały uczennice SG we Franciszkowie:

1. Małgorzata Bączek

2. Zofia Ziółkowska

3. Aleksandra Bieszczad,

a wśród kobiet absolwentki Szkoły:

1. Wiktoria Kwiatkowska

2. Karolina Biel

3. Joanna Wyżlic.

Spośród chłopców najlepsi okazali się:

1. Szymon Ziółkowski

2. Konrad Solis

3. Filip Rynkowski.

Wśród mężczyzn bezkonkurencyjni byli:

1. Mariusz Pawłowski

2. Paweł Moskal

3. Rafał Szczecina.

Wszyscy uczestnicy „10 maratonu” otrzymali pamiątkowe medale. Jednak największą nagrodą była ogromna satysfakcja, bo udział w tej imprezie sportowej to przede wszystkim pomoc potrzebującym.Po biegu na uczestników czekały smaczna grochówka dostarczona przez sołectwo Franciszkowo, mnóstwo pysznych ciast i gorące napoje.Oczekiwanie na wyniki uprzyjemniły gościom występy szkolnego zespołu muzycznego oraz grupa taneczna ze Szkoły Tańca i Akrobatyki „Spinel”.Ogromnym powodzeniem cieszył się także kiermasz ozdób świątecznych.

W trakcie imprezy w ramach pomocy dla dzieci z Domu Dziecka w Szymonowie udało się zebrać w sumie 1331 zł , dwukrotnie więcej niż w roku poprzednim.

Wszystkim uczestnikom gorąco dziękujemy za zaangażowanie.