• Pasowanie na ucznia

• Bardzo istotnym momentem w życiu każdego pierwszoklasisty jest ślubowanie i pasowanie na ucznia. To wydarzenie miało miejsce w naszej szkole dnia 08 października 2019 r. Przed symbolicznym pasowaniem uczniowie klas pierwszych, przy drobnej pomocy starszych kolegów i koleżanek, zaprezentowali swoją wiedzę oraz umiejętności, które już osiągnęli. Tym samym udowodnili, że są już gotowi zostać uczniami naszej szkoły. W niezwykle podniosłej atmosferze ślubowali być dobrymi uczniami i Polakami, a swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Następnie Pan Dyrektor dotykając symbolicznym ołówkiem ramion pierwszoklasistów wypowiadał słowa: „Pasuję Cię na ucznia klasy I”.