• „Franciszkowo Też Biega … dla Niepodległej”.

• ZAPROSZENIE

Dyrektor, nauczyciele, rodzice i uczniowie Szkoły Podstawowej we Franciszkowie organizują środowiskową imprezę biegową „Franciszkowo Też Biega … dla Niepodległej”.

„Franciszkowo Też Biega…” to bieg masowy na 4 km 219,5 m połączony z działaniami charytatywnymi.

Wydarzenie to będzie miało miejsce 01.12.2018 roku we Franciszkowie i odbędzie się po raz siódmy. Ta edycja jest wyjątkowa – łączy dwa wydarzenia: upamiętnienie 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości i zrobienie czegoś na rzecz bardziej potrzebujących rodaków – tradycyjnie w okresie przedświątecznym wspieramy wychowanków Domu dla Dzieci im. Sybiraków w Szymonowie. To połączenie narodowego patriotyzmu z patriotyzmem codziennym. Nasza impreza  promuje również zdrowy styl życia, integruje środowisko oraz angażuje dzieci, rodziców do aktywnego działania w swoim najbliższym otoczeniu.

Serdecznie zapraszamy do Szkoły Podstawowej we Franciszkowie.

Gorąco liczymy na zainteresowanie i udział w naszej imprezie. Oprócz imprezy biegowej, odbędzie się również koncert pieśni patriotycznych w wykonaniu Chóru „Camerata” z Iławy. Udział zawodników, kibiców i gości jest wyrazem wsparcia aktywnych działań podejmowanych przez nauczycieli, uczniów, rodziców i wszystkich, którzy współpracują ze Szkołą Podstawową we Franciszkowie.

Dyrektor, Nauczyciele, Samorząd Uczniowski, Rada Rodziców

Program imprezy biegowej "Franciszkowo też biega...dla Niepodległej"

Szkoła Podstawowa - Franciszkowo  - 1 grudnia 2018 r.

9.30-10.30 - przyjmowanie zgłoszeń, wydawanie numerów startowych (duży hol)

10.30 - odprawa techniczna ( duży hol)

10.45 - wspólna rozgrzewka ( sala gimnastyczna lub dziedziniec)

10.55- wyjście na linię startu ( brama wejściowa)

11.00 - START biegu

11.20-11.45 - zakończenie biegu i posiłek regeneracyjny ( sala nr 7)

12.00- koncert niepodległościowy Chóru "Camerata" z Iławy (duży hol)

12.30 - ogłoszenie wyników, rozdanie dyplomów i wręczenie nagród( duży hol)

13.00 - zakończenie imprezy sportowej.

• PIEŚŃ DLA NIEPODLEGŁEJ

• 13.11. 2018r- Pod takim hasłem w naszej szkole odbył się uroczysty koncert z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Pieśni patriotyczne były ostoją polskości, podtrzymywały naród na duchu w czasach niewoli, prowadziły żołnierzy w krwawych walkach o wolność, były wyrazem radości, nadziei i wiary w zwycięstwo. Nasz koncert był wspólnym świętem tych, którzy kiedyś walczyli o wolność Ojczyzny, i nas żyjących teraz w niepodległej Polsce.

• Hymn Narodowy

• 09.11.2018r godzina 11:11- Cała społeczność szkolna uroczyście odśpiewała cztery zwrotki "Mazurka Dąbrowskiego". W ten sposób uczciliśmy 100 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.