• „Franciszkowo też biega…charytatywnie” 2022 r.

• 26 marca 2022 r. Szkoła Podstawowa we Franciszkowie zorganizowała kolejną edycję akcji „Franciszkowo też biega...charytatywnie”. Był to bieg solidarności i wsparcia dla uchodźców z Ukrainy. Przed biegiem wolontariusze z PCK Iława przeprowadzili zbiórkę pieniędzy. W sumie zebrano 3254 zł ( trzy tysiące dwieście pięćdziesiąt cztery złote) – cała kwota została przelana na konto wsparcia uchodźców z Ukrainy. Część środków zostanie wykorzystana na bezpośrednią pomoc Ukraińcom, którzy trafili do Iławy i okolic ( koordynacją pomocy zajmuje się Oddział Regionalny PCK Iława).

W biegu wystartowało 115 osób. Każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy medal.

Organizatorzy serdecznie dziękują pracownikom szkoły, uczniom, rodzicom, biegaczom z Iławy i okolic, Radzie Sołeckiej Franciszkowo, strażakom z OSP Franciszkowo, wolontariuszom z PCK Iława oraz wszystkim, którzy nam pomagali i udzielali wsparcia. Dziękujemy, że byliście z nami i zapraszamy na kolejną edycję „Franciszkowo też biega”. Pamiętamy o potrzebujących i pomagamy!