• KONKURS „MATMA MNIE KRĘCI”

W dniu 06 kwietnia 2016r. w Zespole Szkół Rolniczych im. W. Witosa w Ostródzie odbył się konkurs matematyczny dla uczniów III klas gimnazjum „Matma mnie kręci”. Zgłosiły się drużyny z gimnazjów w Durągu, Ostródzie, Miłomłynie i Franciszkowie – łącznie 15 osób. Naszą szkołę reprezentowały uczennice: Julia Białkowska, Agata Kamionka, Natalia Muzyka i Klaudia Trepiak. Wykazały się bardzo dobrą znajomością tematów – Agata zdobyła III miejsce. Również do naszych dziewcząt należały m.in. miejsca 4 i 6.

Serdecznie gratuluję wiedzy i umiejętności. Mam nadzieję, że doświadczenie zdobyte podczas konkursu zaowocuje w przyszłych latach nauki, już w szkołach średnich.

Marzena Żelazna

• PIERWSZA POMOC PRZEDMEDYCZNA - SZKOLENIE RADY PEDAGOGICZEJ

• PIERWSZA POMOC PRZEDMEDYCZNA -  SZKOLENIE RADY PEDAGOGICZEJ

14 marca 2016 w Gimnazjum we Franciszkowie odbyło się szkolenie rady pedagogicznej z  zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Celem ogólnym było przygotowanie pracowników szkoły do udzielania pomocy
            w sytuacjach zagrożenia życia człowieka.

Szkolenie składało się z części teoretycznej oraz praktycznej z zakresu resuscytacji krążeniowo – oddechowej, pozycji złożeniowych w stanach nagłych, postępowania
            w przypadku złamań, oparzeniach, zadławieniach, epilepsji, zawale mięśnia sercowego, zaopatrywania ran oraz użycia Automatycznego defibrylatora zewnętrznego AED.

Każdy nauczyciel mógł sprawdzić nabytą wiedzę wykonując poszczególne czynności ratownicze.

Szkolenie przeprowadził ratownik medyczny Tomasz Sławiński.

• POZNAJEMY ZAWODY ZE „STASZICEM” I CKU W OSTRÓDZIE!

• POZNAJEMY ZAWODY ZE „STASZICEM” I  CKU W OSTRÓDZIE!

29 lutego 2016 roku gościliśmy w naszej szkole przedstawicieli Zespołu Szkół Zawodowych im. S. Staszica i Centrum Kształcenia Ustawicznego w Ostródzie. Uczniowie klas II i III uczestniczyli w warsztatach prezentujących zawody: technik logistyk, technik architektury krajobrazu, technik mechanik samochodowy, technik usług fryzjerskich, technik technologii odzieży i kucharz.